Zachowaj swoje wspomnienia

Często po udanym przyjęciu, które zorganizowaliśmy, wspominamy jak było i kogo zaprosiliśmy. Jednak nasze wspólne wspominki jakoś się rozmijają. Porównujemy różne przyjęcia i już nam się zaciera w pamięci, kto był. W takich wypadkach zawsze pomocna staje się pamiątkowa księga gości najczęściej i w praktyce jest to księga gości weselnych.


Nie tylko w tym celu prowadzi się taką księgę. Organizując następne przyjęcia warto zajrzeć do księgi gości z innego przyjęcia i już wiemy co i jak. Uroczyste przyjęcia najlepiej zachowa nam w pamięci pamiątkowa ksiega gosci. Oprócz tego, że nasza pamięć nie będzie zbytnio obciążona, to jeszcze na dodatek goście osobiście wpisując się do księgi zostawiają nam miłą pamiątkę. No — miłą, niemiłą, ale jednak. Oglądając przecież fotografie i księgę gości łatwo możemy wyłapać tych uciążliwych, których już na pewno nie zaprosimy. Jeśli wproszą się sami to przygotujemy dla nich specjalną listę, którą powierzymy kucharzom. Oni już będą wiedzieli co robić.

Pamiątkowe księgi gości mogą obsługiwać różne imprezy: wesela, jubileusze, stypy, doktoraty, komunie, imieniny, zjazdy, uroczystości jednorazowe, cykliczne etc. etc.


Zdarzają się również pamiątkowe księgi gości prowadzone przez domowników, które istnieją od pierwszego przyjęcia. Są to swoistego rodzaju pamiętniki. Wpisuje się bowiem do nich różne zdarzenia, które miały miejsce podczas przyjęcia. Zamieszcza się także zdjęcia i niektóre wypowiedzi gości. Często przy nich widnieje ilość wypitego alkoholu, po którym gość palną to, czy owo.


    Pamiątkowa księga gości jest atrakcją nie tylko dla nas. 

Nasze dzieci czy wnuki oglądając taką księgę dowiedzą się o wielu ciekawych zdarzeniach.
Księgi gości możemy oprawić jako roczniki i staną się one ciekawym dodatkiem do naszej biblioteki.


Księgi pamiątkowe można kupić w wielu sklepach — księgarnie, sklepy papiernicze, artystyczne i inne. Można również zamówić elegancką personalizowaną księgę, co tylko umocni jej pozycję przez atrakcyjność.


Istnieją przecież konkursy na najatrakcyjniejszą pamiątkową księgę gości. W nagrodę za zwycięstwo organizowane są wycieczki do introligatorni, gdzie można przypatrzeć się pracy fachowcom i wynieść stamtąd wiele nauki.

Dodaj komentarz

Close Menu